Specyfikacja techniczna MASTER Philips Green Power CG T 600W 230V E40 1SL:
Trzonek: GES E40
Informacje o trzonku - T46 żarówki (T46mm),
Wykończenie bańki: Przezroczysta ,
Pozycja świecenia: Uniwersalna
Temperatura barwowa: 2000 K
Wskaźnik oddawania barw: 26 Wa8
Strumień świetlny EM 25 ° C
Moc: 600W
Napięcie: 230 V
Jasność: 88000 Lumentów
Wydajność świetlna: 142,4 lm / W
Współczynnik Fotosyntezy Photon Flux PPF: 1100 umol / s
Zużycie energii kWh / 1000h: 680 kWh
MASTER GreenPower CG T 600W E40 1SL w skrócie:
1. Moc lampy: 600 W
2. Moc Lm / W: 142,4 Lm / W
3. Etykieta efektywności energetycznej (EEL): A ++
4. Możliwość przyciemniania: TAK
5. Poziom utrzymania poziomu właściwości świetlnych do 32 000 godzin = 90%
Philips Green Power to jedna z najlepszych lamp wysokoprężnych lamp sodowych dostępna na rynku. Nad jej właściwościami czuwają najlepsze laboratoria, działające w oparciu o najwyższe standardy IEC.
Philips Green Power oferuje wysoką jakość, bardzo dobre wartości kluczowych współczynników w zakresie oświetlenia asymilacyjnego GrowLight, bardzo dobrą wydajność świetlną oraz optymalne spektrum światła.
Wydajność lamp określana procentowo w zakresie wartości GrowLight - PPF dla lamp klasy Philips Green Power wynosi 100% dla pierwszych 12 000 godzin działania lampy. W tym okresie awaryjność lamp testowanych wyniosła 0%.
Wartości spektrum światłą pod względem właściwości świetlnych jest cechą wyróżniającą wysokoprężne lampy sodowe typu Philips Power Green. Wartości spektrum światła w trakcie jej użytkowania utrzymują poziom GrowLight zawsze w stałych wartościach. Dzięki temu jeden z kluczowych elementów sukcesu jest pod kontrolą.
Podstawowy współczynnik PPF czyli µmol/s dla lamp Philips Grenn Power kształtuje się na następującym poziomie:
Philips Green Power CG 400W MASTER 725 µmol/sec PAR
Philips Green Power CG 600W MASTER 1100 µmol/sec PAR
Konstrukcja lamy Philips Power Green opiera się na niezawodnych technologiach: PIA (odnosi się do budowy żarnika oraz elementów ceramicznych), ZrAl (odnosi się do trwałości żarnika w czasie działania lampy), GreenVision (technologia utrzymania wydajności i jakości lampy przy zastosowani elektronicznych układów zasilania). Jako ciekawostkę można dodać, że Philips Power Green sprzyja zastosowaniu w uprawie rozwiązań stymulujących opartych o systemy dostarczania CO2.
Skuteczność oświetlenia sztucznego w uprawach zamkniętych jest niepodważalna. Badania wykazały złożoność wybranego źródła oświetlenia asymilacyjnego pod względem oceny jego wydajności i jakości. Philips Green Power oferuje jeden z najlepszych parametrów świetlnych w zakresie wspierania i wzbogacania procesów fotosyntezy zachodzących w roślinach kwitnących. Decyduje o tym kluczowy współczynnik Photosynthetic Photon Flux (w skrócie: PPF) określający wpływ oświetlenia na intensywność procesów fotosyntezy. W zależności od jakości wysokoprężnej lampy sodowej wartość ta powinna mieścić się w zakresie od 400 nm do 700 nm. Jednak im wyższa jest to wartość tym dla procesów fotosyntezy. Warto jeszcze wiedzieć, że współczynnik PPF wyrażany jest w jednostce µmol/s czyli mikromol fotonów na sekundę.
Świat roślin jest bogaty, znajomość oczekiwań danych gatunków roślin, czy to liściastych, kwitnących czy też owocujących jest bardzo ważna. Podobnie znajomość względem charakteru wybranego oświetlenia asymilacyjnego, może on wspierać oświetlenie naturalne lub być jedynym i zasadniczym źródłem światła.
Wybór i właściwe zastosowanie oświetlenia asymilacyjnego jest również bardzo powiązane z fotoperiodyczną reakcją roślin. Fotoperiodyczna reakcja roślin to grupa procesów odpowiedzialnych za reakcję rośliny względem długości trwania dnia i nocy. Inaczej można to zjawisko określić jako wpływ światła na roślinę i jej rozwój szczególnie w okresie przechodzenia rośliny z fazy wegetatywnej do generatywnej (kwitnienia), która decyduje o ciągłości trwania danego gatunku roślin.