Quimera - Ochrona przed grzybami
Jest to środek przeciwgrzybiczny oparty na wybranym szczepie bakterii (T78) Trichoderma harzianum.
Quimera rewitalizuje zubożałe gleby, zwiększając i chroniąc populację drobnoustrojów, ułatwiając ich aktywność w ryzosferze upraw.
Produkt ten wzmacnia korzenie poprzez selektywne wykorzystanie mikroorganizmów i grzybów mikoryzowych, które żyjąc w symbiozie z korzeniem dają roślinie dodatkową energię stymulując ją do szybszego wzrostu i obfitego kwitnienia.
Quimera działa bezpośrednio na ryzosferyczną florę mikrobiologiczną, gwarantując odpowiedni rozwój roślin w różnych ekstensywnych uprawach rolniczych, a także odżywia i regeneruje biologicznie zmęczone gleby.
Quimera stanowi idealną pożywkę dla mikroorganizmów zawartych w preparatach KRAKEN i PANDORA!
Zgodność: Generalnie nie zaleca się mieszania z innymi fungicydami.
3ml preparatu mieszamy z wodą i podlewamy jedną roślinę. czynność powtarzamy co 3 - 4 tygodnie.
W celu maksymalizacji efektów ekologicznej uprawy roślin, polecamy łączyć produkty MycoTerra wraz z nawozami organicznymi.
Stosowanie nawozów mineralnych również nie stoi na przeszkodzie.
Składniki aktywne: w jaki sposób te składniki mogą przynieść korzyści moim uprawom?
Mikoryza (Kraken), kombinacje drobnoustrojów (Pandora) i pożyteczne grzyby (Quimera) zapobiegają chorobom korzeni, zwiększając tolerancję roślin na stresy środowiskowe (susza, zasolenie, zagęszczenie) i symbiozę między nimi, a glebą.
Składniki odżywcze i woda są niezbędnymi elementami do efektywnego wzrostu roślin. Większość podłoży uprawowych zawiera torf, włókno kokosowe, perlit, wermikulit, korę i inne materiały ubogie w zawartość i różnorodność mikroorganizmów. Dodanie czynnych biologicznie składników( mikoryza i bakterie tlenowe) sprawi, że rośliny będą wcześniej i efektywniej korzystać z wody oraz ze składników odżywczych, które pomogą im osiągnąć optymalny plon jak również zwiększą jakość tychże plonów.
Mikoryza łączy się z korzeniami roślin, by:
- zwiększyć całkowitą powierzchnię wchłaniania,
- zwiększyć wykorzystanie nawozu i wody dla lepszej jakości,
- zwiększyć ich wytrzymałość,
- zmniejszyć stres środowiskowy.
Kombinacje mikrobiologiczne rozpuszczą NPK zawarty w glebie, a Trichoderma chroni rośliny zmniejszając podatność na choroby korzeni u roślin (Fusarium, Pythium i Rhizoctonia) oraz hamują występowanie niektórych owadów, w tym komarów i wciornastków.
Jak widać, oba mikroorganizmy mają duży wpływ na jakość roślin, a co za tym idzie również na plon. Jednakże umieszczenie każdego organizmu w pojedynkę zapewni indywidualny korzystny wpływ na rośliny, natomiast połączenie ich sprawi, że uzyskamy lepsze, synergiczne działanie.